Účinky masáže

masaz.gif.png
  1. Účinky masáže

REFLEXNÍ ÚČINEK - Působení masáže na lidský organismus je mnohostranné. Prakticky vždy působí masérské hmaty na kůži. Masáží lze podráždit nebo tlumit kožní i hluboké receptory. Přes tyto receptory reflexně se ovlivňuje i centrální nervová soustava a tato pak zpětně může mít vliv i na ostatní orgány těla.

BIOCHEMICKÝ ÚČINEK - Působení jednotlivých masérských hmatů způsobuje uvolňování histaminových látek jejichž účinek se projevuje rozšířením kapilár. Dochází k lepšímu prokrvení masírované oblasti, což se projeví začervenáním a zvýšením teploty těla. To zlepšuje látkovou výměnu.

MECHANICKÝ ÚČINEK - Masáží se uvolňuje nejen krevní, ale i mízní oběh, tím se zrychluje odstraňování tzv. „únavových látek" a dalších zplodin látkové výměny. Zlepšuje se též vstřebávání různých výpotků a zvláště krevních výronů. Tím se urychluje odstraňování únavy po namáhavých výkonech, zmírní se případná bolest.

Výše uvedené účinky masáže působí současně a odezva v organismu je vždy komplex.

Účinek masáže je závislý především na působení jednotlivých hmatů, na intenzitě rychlosti, vlastním provedení, směru a vlivu pomocných masážních prostředků, ale i na vlivu prostředí, kde se masáž provádí, na momentálním stavu masírovaného i maséra a na řadě dalších okolností.

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one